poniedziałek, 27 września 2010

Rysy - Zakopane 2010

Rysy (słow. Rysy, niem. Meeraugspitze, węg. Tengerszem-csúcs, 2503 m n.p.m.) – szczyt położony na granicy polsko-słowackiej, w Tatrach Wysokich. Posiada trzy wierzchołki, z których najwyższy jest środkowy, w całości na terytorium Słowacji (2503 m), zaś północny stanowi najwyżej położony punkt Polski (2499 m).

Na rysy chcialem wejsc w dniu moich urodzin ale niestety nie otrzymalem urlopu wiec weszlismy w sobote z samego rana.

Wyjazd 4:00 z Lazisk G na Lysej polanie bylismy przed 7:00, przygotowanie i nudny spacer na morskie oko

Wschod slonca w tatrach.Seba spodziewal sie cieplejszego dnia :DA myslelismy ze 7:00 rano to wczesnie i nikogo nie bedzie :D

Morskie OKO - opodczynek plus upragniony posilek

Morskie Oko (słow. Morské oko) – największe jezioro w Tatrach, położone w Dolinie Rybiego Potoku u stóp Mięguszowieckich Szczytów, na wysokości 1395 m n.p.m.Mnich – samotna turnia powyżej południowo-zachodniego brzegu Morskiego Oka, szczyt o wysokości 2068 m n.p.m.

Słynna, północno-wschodnia (często mówi się wschodnia) ściana turni, którą prowadzą jedne z najtrudniejszych dróg wspinaczkowych w Tatrach opada prawie pionowo 250 m w dół. Najłatwiejsza (choć też wspinaczkowa) droga, nazywana "przez płytę", wiedzie od zachodu od strony Dolinki za Mnichem.

Czarny Staw pod Rysami, nazywany także Czarnym Stawem nad Morskim Okiem[1] – tatrzańskie jezioro położone w kotle polodowcowym w Dolinie Rybiego Potoku. Zbliżone kształtem do koła jezioro położone jest na wysokości 1583 m n.p.m., czyli 188 m wyżej niż lustro wody Morskiego Oka. Powierzchnia Czarnego Stawu wynosi ok. 20,64 ha, głębokość maksymalna – 76,4 m (co daje drugie miejsce w Tatrach, a czwarte w Polsce), pojemność 7 761 700 m³ wody.


To juz drogowskaz na szczyt z czarnego stawu i stad zaczela sie zabawa
Obiadek na wysokim poziomie, rozbilismy oboz na grani na wysokosci 2276 mnpm i wcinalismy niesamowicie glodni

Usmiech Sebastianowi dorobilem w photoshopie :DNiestety panujace warunki pogodowe wokol Rysow uniemozliwyly wykonanie fotek z szczytu i zobaczenia fantastycznych panoram, pare zdjec zrobil Seba jak tylko je dostane doloze do bloga, obiecuje ze wrocimy tam na szczyt ale z atakiem od strony slowackiej i przy slonecznym dniu, w sumie bylo slonecznie tylko jedna chmura jakos zawiesila sie w tamtym rejonie i niechciala odleciec.

pozdro

Najwyzszy szczyt polski zaliczony :D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz